1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. W naszej szkole był to dzień pełen zabaw i atrakcji. Na początku uczniowie brali udział w teleturnieju "Postaw na cukierka" przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Emocji nie brakowało. Klasy naradzały się, dyskutowały i obstawiały prawidłowe odpowiedzi, tak aby wspólnie zdobyć jak najwięcej cukierków. Nastepinie wszyscy uczniowie brali udział w zadaniach i zabawach przygotowanych przez uczniów klasy VIII- chusta animacyjna, "belgijka", zabawy na refleks, ćwiczenia spawnościowe, rzuty do celu, cymbergaj, tenis stołowy i zadania plastyczne. Najmłodsi mieli w tym dniu malowane buzie i robione tatuaże, a wszystkich odwiedzili goście specjalni- wesoła Kapibara i sympatyczny Tirex. Dzieci otrzymały słodki upominek i watę cukrową.
Dziekujemy uczniom klasy VIII wraz z wychowawcą i członkom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie tego sympatycznego dnia dla naszych uczniów.
M8Najlepsze życzenia dla Kochających Rodziców składają uczniowie klasy pierwszej.
W piątek, dn. 22 maja w Ośrodku Charytatywno – Wypoczynkowym „Bojanowe Gniazdo”, w Zaniemyślu odbył się Zjazd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Wolontariuszy było ok. 120 osób. Pani Natalia Jagielska – koordynator Caritas Poznań oraz ks. Krzysztof Giezek powitałi uczestników Zjazdu. Zmagania sportowe, piosenka wszystkich zintegrowała. Po konkurencjach był wspólny posiłek. Specjalnym gościem był p. Franciszek Cofta - polski dziennikarz, prezenter telewizyjny oraz autor audycji radiowych, znany przede wszystkim z pracy w mediach o tematyce społecznej i religijnej. W swojej działalności skupia się na historiach ludzi młodych oraz grup wykluczonych, takich jak osoby w kryzysie bezdomności czy z niepełnosprawnościami. W TVP prowadzi program „Lepsza strona świata”,”, a w Radio autor audycji „Między nami mówiąc”. Na koniec spotkania były wykonane pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy pani Marcie i panu Filipowi za poświęcony nam czas.
Od wtorku 18 maja br. nasza społeczność szkolna ma powód do ogromnej radości. W Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Chrustowie odbyło się długo oczekiwane uroczyste otwarcie nowoczesnej sali gimnastycznej, która będzie służyć społeczności szkolnej. To ważna inwestycja w rozwój sportu, aktywności fizycznej oraz edukacji młodego pokolenia.
W wydarzeniu uczestniczyli Minister Sportu Jakub Rutnicki, Starosta powiatu obornickiego Zofia Kotecka, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz radni Rady Miejskiej Obornik i zaproszeni goście W swoim przemówieniu Minister Sportu podkreślił znaczenie inwestowania w nowoczesną infrastrukturę sportową w mniejszych miejscowościach. Podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że sport odgrywa niezwykle ważną rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży, ucząc współpracy, systematyczności oraz zdrowego stylu życia.
W swoim przemówieniu dyrektor szkoły Krzysztof Zielonacki podkreślał, że „Sport od zawsze był czymś więcej niż tylko rywalizacją. Sport to szkoła życia. To nauka systematyczności, odpowiedzialności, współpracy i szacunku wobec drugiego człowieka. Na boisku młody człowiek uczy się przegrywać z godnością i wygrywać z pokorą. Uczy się, że sukces wymaga pracy, cierpliwości i wytrwałości. W czasach, gdy młodzi ludzie tak często szukają autorytetów, sport może stać się drogą do kształtowania silnego charakteru i właściwych wartości.”
Dyrektor szkoły podziękował wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację inwestycji, podkreślając, że nowa sala będzie miejscem rozwijania pasji i realizacji marzeń.
Nowa sala gimnastyczna została wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy, zaplecze szatniowe oraz boisko umożliwiające organizację zajęć wychowania fizycznego, treningów i lokalnych wydarzeń sportowych. W budynku sali znajduje się również ekologiczna kotłownia, która ogrzewa budynek sali i istniejącej szkoły. Obiekt spełnia współczesne standardy bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, dzięki czemu uczniowie będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje w doskonałych warunkach.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo z imprezy zamieszczonym na stronach TVP3 Poznań.
Pomagać każdy może 😊🤝Angażujące warsztaty i dużo praktycznej wiedzy z udzielania pierwszej pomocy w klasach I-III. Dziękujemy Pani Karolino!
Z okazji Światowego Dnia Książki klasy I, II i III przystąpiły do konkursu czytania ze zrozumieniem. Celem jaki mu przyświecał było doskonalenia umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, pisania i wykorzystywania wiedzy w praktyce oraz korzystania z podanych informacji. Rywalizacja przebiegała w duchu zdrowej współpracy, a poziom umiejętności okazał sie niezwykle wyrówany. W kasie I miejsce pierwsze otrzmała Kornelia Ostrowska, miejsce drugie Nela Lison i Monika Baranowska, miejsce trzecie Filip Baranowski. W klasie drugiej miejsce pierwsze otrzymała Celina Najdek, drugie Julia Jenek, a trzecie Stanisława Michaluk. W klasie trzeciej miejsce pierwsze otrzymał Wiktor Żurowski, drugie Dawid Magdziak, a trzecie Maciej Gniedziński. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
"Dzień bez plecaka" za nami. Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.


