
Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji również w naszej szkole na zajęciach uczniowie wspólnie zastanawiali się, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, co jej szkodzi i czego należy unikać by nie przyczyniać się do niszczenia Ziemi. Podczas szukania oznak wiosny klasa II niestety spotykała liczne dowody na niszczenie naszej planety przez zaśmiecanie; wiele śmieci, porzucone opony, butelki i inne znaleziska niestety zapadły w pamięć. Zachęcamy by każdego dnia korzystać z dobrodziejstw przyrody, by wyjść z domu- do parku, na łąkę, na spacer- piękna wiosenna pogoda temu sprzyja.
Z radością informujemy, że dwójka naszych uczniów – Sylwester Koliński z kl. IV oraz Filip Krzysztofczyk z kl. VII reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się 24 kwietnia 2025 r. w Obornikach.
W konkursie wzięło udział ponad 90-ciu najlepszych młodych matematyków z całego powiatu. Uczniowie zmierzyli się z wymagającymi zadaniami z zakresu arytmetyki, algebry i geometrii wykazując się przy tym wiedzą, logicznym myśleniem oraz niezwykłą determinacją.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy podjęli to wyzwanie i zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi. Jesteśmy dumni z Waszej odwagi, zaangażowania i pasji do nauki!

Dnia 15 kwietnia cały oddział przedszkolny wyjechał na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo w Kacperkowie”. Podczas wycieczki dzieci mogły obcować z naturą, poznać różne gatunki zwierząt, ich życie na codzień oraz zasady odpowiedniego zachowania się wśród nich. Była to dla wszystkich cenna lekcja empatii względem zwierząt. Mieliśmy także okazję skosztować pysznej kiełbaski, przejechać się prawdziwym traktorem, a zwieńczeniem wycieczki była zabawa na dmuchanym placu zabaw. Uśmiechy dzieci są najlepszym potwierdzeniem, że wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.
Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi czekolady! Czekolada poprawia nam nastrój, dodaje energii, humoru, jest lekiem na stres, codzienne kłopoty, smutek. Uczniowie z naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach czekoladowych. Po miłym powitaniu wszystkie dzieci założyły fartuszki ochronne, dzięki którym poczuły się jak prawdziwi cukiernicy. Rozpoczęliśmy od gimnastyki rączek, potem poznaliśmy etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca, po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie formy wypełnialiśmy płynną czekoladą i własnoręcznie ozdabialiśmy, a przy okazji podjadaliśmy co nieco. Po skończonych warsztatach każdy zabierał swoją słodkość do domu.
Był to niewątpliwie najsłodszy dzień naszych uczniów.
Z radością informujemy, że zakończył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego. Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłymi umiejętnościami logicznego myślenia i rozwiązywania skomplikowanych zadań. Po dokładnym sprawdzeniu prac najlepszymi uczestnikami, którzy będą reprezentować naszą szkołą na etapie powiatowym zostali Sylwester Koliński z klasy IV i Filip Krzysztofczyk z klasy VII.
Zakwalifikowani uczniowie będą mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół na etapie powiatowym. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im powodzenia w kolejnych, matematycznych wyzwaniach.
Serdecznie również gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wasza ciężka praca i zaangażowanie zasługują na wielkie uznanie.


