W niedzielę 26 stycznia, pomimo trwających ferii i deszczowej pogody uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami poświęcili swój czas i ruszyli by pomagać! Wolontariusze naszej szkoły; Zuzanna, Flip, Wojtek i Michał włączyli się w 33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zasilą potrzeby oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej. Wolontariusze zebrali 2018,42zł, kwota została przekazana do Sztabu w Obornikach. Dziękuje kwestującym i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy przekazali środki finansowe na WOŚP!
Pod patronatem Szkolnego Koła Caritas dnia 24 stycznia 2025 roku w Restauracji Millenium, w Obornikach odbył się charytatywny bal, w czasie, którego odbyła się loteria fantowa. Dochód z loterii jest przeznaczony na wsparcie kosztów leczenia i rehabilitacji Alicji i Teresy Graś. Bardzo dziękuję uczestnikom charytatywnego balu za wzięcie udziału w loterii oraz Radzie Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Obornikach i osobom indywidualnym za przekazaną darowiznę finansową , bony upominkowe oraz różne fanty. Dla Alicji i Tereski na wsparcie kosztów leczenia i rehabilitacji zebrano kwotę 3.804,00 zł. :) Dziękuję Mamom i Helenie za pomoc w dekoracji sali oraz za wspaniałe wypieki. Jeszcze raz bardzo dziękuję!
Dnia 17 stycznia w godzinach popołudniowych do szkoły przybyli zaproszeni goście – Babcie i Dziadkowie, wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. W auli szkoły przy kawce i słodkościach odbyła się część artystyczna pt. „Dzień Babci i Dziadka z bożonarodzeniową nutką”. W programie; wiersze, piosenki, życzenia, skecze, pokaz mody przygotowany przez wolontariuszy oraz program bożonarodzeniowy przedstawiony przez Zespół jasełkowo – kolędniczy pod kierunkiem pani Margarety. Młodzi artyści wspaniałym Babciom i Dziadkom dziękowali za trud wychowania, za miłość, ciepło i uśmiech, za pogodne dni pełne szczęścia i radości, za to, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Życzyli szczęścia, zdrowia i słodyczy, by życie Babć i Dziadków pozbawione było jakiejkolwiek goryczy, dużo czasu wolnego, samych przyjemności, emeryturki większej i niech im się spełnią wszystkie marzenia! Ja dziękuję Babciom, Dziadkom, że trochę czasu swojego spędzili z nami, w naszej szkole, Wolontariuszom za super przygotowanie i zaprezentowanie programu artystycznego, a Rodzicom za pomoc i wspaniałe wypieki:)
![]()
15 stycznia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się „Dzień w piżamie”. Chcieliśmy w tym dniu wesprzeć akcję fundacji „Gdy liczy się czas”. Uczniowie zostali wcześniej zapoznani z działalnością fundacji, wspólnie obejrzeliśmy filmiki z oddziałów szpitalnych, gdzie przebywają dzieci z chorobami onkologicznymi. Przychodząc do szkoły w piżamie, chcieliśmy solidaryzować się z dziećmi, dla których piżama jest niekiedy strojem codziennym. Dla uczniów miał to być również dzień, w którym zastanowią się jak cenne jest zdrowie, w jak dobrej są sytuacji, ze mogą być w szkole na zajęciach, spotykać z rówieśnikami. Omówiliśmy również sposoby dbania o zdrowie. Cieszymy się, ze ta akcja spotkała się z takim pozytywnym odzewem oraz tym, że uczniowie i pracownicy naszej szkoły zechcieli wesprzeć finansowo zbiórkę fundacji, której celem jest pomoc rodzinom i „onkodzieciom” oraz dzieciom dotkniętym traumą wojenną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznym XVI Chrustowskim Biegu Zimowym, który odbył się w sobotę 11 stycznia br. Państwa obecność i zaangażowanie pomimo wyjątkowo w tym roku wymagających, zimowych warunków są dla nas dowodem prawdziwego sportowego ducha i niezwykłej determinacji. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie dzielić emocje, które towarzyszyły temu wydarzeniu. Każdy z uczestników wniósł niepowtarzalną energię, sprawiając, że bieg ten był wyjątkowym przeżyciem zarówno dla zawodników, jak i organizatorów. Gratulujemy wszystkim – niezależnie od uzyskanego wyniku – za pokonanie własnych słabości i świetną postawę. Wasze uśmiechy na mecie i sportowa rywalizacja były dla nas największą nagrodą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w VIII Memoriale Biegowym Stefana Hoefta, który odbył się jako bieg towarzyszący XVI Chrustowskiemu Biegowi Zimowemu Wasza liczna jak na tak trudne warunki atmosferyczne obecność, zaangażowanie i determinacja przyczyniły się do wyjątkowego charakteru tego wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczcić pamięć Stefana Hoefta wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły i pomysłodawcy Chrustowskiego Biegu Zimowego w duchu sportowej rywalizacji i wspólnoty. Każdy z uczestników, niezależnie od wyniku, jest dla nas zwycięzcą – pokazaliście nie tylko siłę fizyczną, ale także wielkie serce.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne edycje, abyśmy znów mogli wspólnie cieszyć się biegową pasją, bez względu na porę roku!
„ I my czekamy na Ciebie Pana…” słowa jednej z najpiękniejszych polskich kolęd towarzyszyły nam podczas piątkowego, świątecznego spotkania. Historię narodzenia Jezusa zaprezentowali nam uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w pięknych jasełkach. Przedstawienie ubogacone recytacją, tańcem i śpiewem, przy pięknych dekoracjach i blaskach świateł, przeniosło nas na chwilę do czasów kiedy na świat przychodził Zbawiciel.
Ten dzień był okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Pan Dyrektor Krzysztof Zielonacki wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów „ Choinka pełna magii” oraz „Kartka dla ubogich.” Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Cieszymy się tak dużym zaangażowaniem w organizowane konkursy. Na koniec klasa IV pod przewodnictwem Pani Agnieszki Witkowskiej wykonała świąteczny taniec do piosenki „Jingle Bells”. Mamy nadzieje, że świąteczna atmosfera udzieliła się nam wszystkim.
W imieniu swoim i Samorządu Uczniowskiego składamy wszystkim serdeczne życzenia:
Życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, radości i miłości. Niech ten wyjątkowy czas, zbliża nas do drugiego człowieka, a Nowy Rok obfituje w szczęście i sukcesy.


