


W środę 26 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa.
Co to była za impreza!!!
Lata `80 i `90 nie są uczniom dobrze znane, to odległa data... A jednak potrafili się tak świetnie przenieść w tamte czasy... Wyjątkowe fryzury, okulary, makijaże, legginsy, dresy, spódniczki, białe skarpetki i dominujące, jaskrawe kolory!
Wielkie gratulacje dla Samorządu Uczniowskiego za organizację całej zabawy - prowadzącą Gabrysię, dekorację, lemoniadę, muzykę, fotościankę!
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole odbyły się interesujące warsztaty, które są częścią projektu "Fabryka na wynos" firmy Volkswagen. Uczniowie klas II, III i IV z dużym zainteresowaniem wzięli udział w ciekawych zajęciach z zakresu nowoczesnej produkcji i innowacji w przemyśle motorniczym. Poznali zasady funkcjonowania fabryki, nowe technologie stosowane w branży oraz narzędzia niezbędne do budowy samochodów.
Dziękujemy firmie Volkswagen za zaproszenie.
Informujemy, że z wielką radością przyjęliśmy informacje o podpisaniu umowy na budowę długo oczekiwanej i upragnionej przez społeczność szkolną sali gimnastycznej. W czwartek 20 lutego br. w siedzibie Urzędu Miejskiego Pan Burmistrz Obornik Tomasz Szrama wraz z przedstawicielami wykonawcy inwestycji – firmą HURST z Sierakowa podpisał umowę na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej, rozbiórkę budynku techniczno-gospodarczego oraz budowę nowoczesnej sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i kotłownią. Przy podpisaniu obecni byli również dyrektor szkoły Krzysztof Zielonacki oraz radna Rady Miejskiej Lucyna Chudzicka. Realizacja inwestycji rozpocznie się po zaakceptowaniu przez inwestora projektu sali. Więc informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego.
Dzisiaj w ramach Projektu "Nasza Mała Biblioteka" uczniowie klasy drugiej wysłuchali wzruszającą, pełną ciepła, emocji i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu pt. "Dziewczynka i miś".
Akcja książki koncentruje się na niezwykłej przyjaźni między dziewczynką, a jej pluszowym przyjacielem - misiem. Wspólnie eksplorują świat, odkrywając jego różnorodność i piękno. Od magii zmieniających się pór roku, przez fascynujące podwodne krainy, aż po nieosiągalne przestworza. W miarę jak dziewczynka poznaje nowych przyjaciół, przekonuje się o sile prawdziwej przyjaźni.
Podczas zajęć poruszyliśmy wiele istotnych tematów, takich jak przyjaźń, empatia, radość, dorastanie, wartość wspólnego odkrywania otoczenia oraz dzielenie się radościami i smutkami z bliskimi.
Miło mi również poinformować, że uczniowie: Emilka, Szymon, Michał i Maciej zostali nagrodzeni książką za udział w konkursie „Pan Kluska i żaglowiec” Gratulacje!
Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem działalności Polaków w Azji. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Adresatami konkursu są dzieci i młodzież z wielkopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki, a koordynatorem edycji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu we współpracy z Publicznymi Bibliotekami Pedagogicznymi z Kalisza, Konina, Leszna i Piły.
Termin składania prac konkursowych upływa 21 lutego 2025 roku.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 7 marca 2025 r. podczas XXIX Targów Edukacyjnych.
Autorzy najlepszych prac w każdej z trzech kategorii otrzymają upominki.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią regulaminu oraz wzięcia udziału w konkursie.


