Dnia 15 kwietnia cały oddział przedszkolny wyjechał na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo w Kacperkowie”. Podczas wycieczki dzieci mogły obcować z naturą, poznać różne gatunki zwierząt, ich życie na codzień oraz zasady odpowiedniego zachowania się wśród nich. Była to dla wszystkich cenna lekcja empatii względem zwierząt. Mieliśmy także okazję skosztować pysznej kiełbaski, przejechać się prawdziwym traktorem, a zwieńczeniem wycieczki była zabawa na dmuchanym placu zabaw. Uśmiechy dzieci są najlepszym potwierdzeniem, że wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.
7 marca podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom wielkopolskiego konkursu zorganizowanego przez Departament Edukacji i Nauki UMWW pt. "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem działalności Polaków w Azji.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły Zuzanna Krzysztofczyk z klasy IV oraz Filip Krzysztofczyk z klasy VII. Tematem ich prac byli: dr Teresa Halik polska sinolożka i wietnamistka, doktor nauk filologicznych i Kazik Kwiatkowski znany jako „Kazik”, „Znachor”, „Człowiek z dżungli”
Serdecznie gratulujemy, życzymy Zuzi i Filipowi dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Data tego Święta przypada na 25 listopada, nie jest ona przypadkowa bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny. Nasze dzieci z grupy przedszkolnej oczywiście nie mogły przejść obojętnie obok tego Święta. Dlatego były wspólne tańce, śpiewy, prace plastyczne, pamiątkowe zdjęcia oraz drobny poczęstunek. Udało nam się poznać także różne bajki o misiach. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w waszych wspomnieniach na długo...
Kochana Mamo i Kochany Tato to najpiękniejsze, słowa jakie pragną usłyszeć rodzice. To w nich mieści się wiara, nadzieja i miłość. W czwartek dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”. Na ten wyjątkowy dzień przygotowały „Koncert życzeń”, podczas którego przekazali życzenia prosto z serduszka. Dla wszystkich mam solo wystąpiła Nelka Lison w poruszającej piosence „Jestem cząstką Ciecie”, a maluszki zaśpiewały rodzicom „100 całusków”, obsypując ich buziaczkami i uśmiechami. Najstarsi chłopcy wykonali uroczy taniec w kapeluszach do utworu Hugo Strasser-Letkiss , a kulminacyjnym punktem artystycznym był „Walc dla Mamy i Taty” kompozytora Waldemara Kozaneckiego, twórcy wzruszającego walca z „Nocy i dni”. Po gromkich brawach były prezenty, a całuskom i uściskom nie było końca. Ten dzień pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.
W poniedziałek najmłodsze dzieci naszej szkoły wyruszyły na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem była wizyta w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, połączona z lekcją muzealną „Od ziarenka do bochenka” oraz warsztatami wyrabiania mąki. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po ich terenie. Podczas w lekcji muzealnej, poznaliśmy historię rozwoju wiatraków w Polsce, ich charakterystykę, podstawowe wiadomości z dziedziny konstrukcji młynów, technologii pracy oraz folkloru młynarzy. Wzięliśmy udział w warsztatach, w których wszyscy uczniowie pracowali w parach na prostych urządzeniach przemiałowych: stępach ręcznych, żarnach rotacyjnych, sitach przetakowych. Wytworzoną mąkę i kaszę zabraliśmy do domu. Poznaliśmy taż budowę i działanie pieca chlebowego, w którym wypiekaliśmy chleb.
Wycieczka bardzo nam się podobała i ciekawi jesteśmy, kto w przyszłości zostanie zawodowym piekarzem?
To nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością przez dzieci przenosząc je w niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Fascynujący czas upłynął naszym przedszkolakom na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.


