Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z alertami IMGW dotyczącymi prognozowanych intensywnych opadów deszczu oraz ryzyka zamarzania mokrej nawierzchni, informujemy, że w czwartek i piątek (5-6 lutego), wszystkie zajęcia lekcyjne odbywać się będą w formie zdalnej. Oddziały przedszkolne funkcjonują normalnie. Jednocześnie w szkole zostaną zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których rodzice lub opiekunowie nie będą mogli zapewnić opieki w domu.Więcej informacji na stronie Gminy Oborniki.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Chrustowie w piątek, 23 stycznia przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie odbyła się Msza święta, w której uczestniczyliśmy prosząc Pana Boga dla wszystkich Babć i Dziadków o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Świętego Józefa, a dla zmarłych o życie wieczne. Ksiądz Proboszcz Przemysław bardzo ładnie w kazaniu odniósł się do Babć, Dziadków w Piśmie Świętym, podkreślił ich rolę i znaczenie Słowa, "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" (J 1,1). Na Sali Świetlicy wiejskiej w Popówku odbyła się druga część imprezy, część artystyczno - muzyczna i dyskoteka. Wierszami, piosenkami oraz życzeniami uczciliśmy zaproszonych Gości. Tradycją SKC jest uhonorowanie Jubilatów, w tym roku państwo J. i M. Tecławowie, p. S. Kolat, p. J. Osińska, p. J. Hanelik, p. I. Hojan, p. J. Nowak i p. M. Wechta. Jubilaci otrzymali dyplomy i upominek przygotowany przez p. E. Bakiewicz. Wspólne zdjęcie, poczęstunek przygotowany przez wspaniałych Rodziców oraz dyskoteka pod kierunkiem didżeja p. Łukasza. Wszyscy razem miło spędzili czas. Jeszcze raz Babciom i Dziadkom życzę wszystkiego najlepszego, a Wolontariuszom i Rodzicom dziękuję za ogromną pomoc i zaangażowanie:)
W miesiącu styczniu Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili kwestę na dwóch Charytatywnych Koncertach. Koncert charytatywny to wydarzenie łączące piękno Bożego Narodzenia z pomaganiem potrzebującym, wspierając koszty leczenia chorych oraz rehabilitacji niepełnosprawnych. Świętowanie przy muzyce na żywo i niesienie pomocy w tym samym czasie to wspaniałe ogniwo łączące ludzi dobrego serca. Boska muzyka wspaniale przybliżyła narodzenie Pana Jezusa – narodzenie Miłości, jednocześnie dotykała i zmiękczała serca słuchaczy. To dzięki niej uczciliśmy Małą Dziecinę oraz wsparliśmy finansowo potrzebujących. Pierwszy Koncert odbył się 4 stycznia w Kościele p.w. Świętego Józefa Rzemieślnika, w Popówku. Dla Zuzanny, Michaliny i Helenki Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestując zebrali 4860,00 zł. Rodzice otrzymali po 2.430,00 zł. Natomiast drugi Koncert odbył się 18 stycznia w Domu Kultury w Objezierzu, brał udział m.in. Zespół Kolędniczy z naszej Szkoły. Na wsparcie leczenia i rehabilitacji Kuby Stasiaka i Filipa Namysłowskiego włączyły się Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich organizując charytatywne akcje. W czasie Koncertu Wolontariusze przeprowadzili kwestę. Sumując pieniądze z wszystkich akcji Rodzice Kuby i Filipa otrzymali po 5.516,50 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
19 grudnia w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. W klasach pachniało pierniczkami, mandarynkami i pierogami, pod choinką pojawiły się prezenty i słychać było ciche śpiewy kolęd i radosnych piosenek świątecznych. Cała społeczność wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, spotkali się by wspólnie złożyć sobie życzenia, obejrzeć przygotowane występy przez uczniów naszej szkoły oraz obejrzeć jasełka "Ta święta noc". Młodsze klasy odwiedził Gwiazdor- chyba wszyscy byli brdzo grzeczni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
W piątek popołudniu w Hubertówce, w Niemieczkowie odbyły się warsztaty pt. „Kolorowe pierniki”. Na warsztaty przybyli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Mamami. Piernikowe ciasto przygotowała p. Joanna. Każdy wolontariusz otrzymał kuleczkę ciasta, którą rozwałkował, a następnie wycinał różne formy pierników. Następnie upieczone pierniczki były dekorowane. Mamy w tym czasie wykonywały kartki świąteczne. Zapach upieczonych pierniczków przybliżał nam czas Adwentu i Świąt. Wspólne zdjęcie, słodki upominek dla wolontariuszy i podziękowanie dla p. Joanny za piernikowe ciasto. Mamom i wolontariuszom dziękuję za miło spędzony czas:)
Dnia 26 listopada w scenerii zimowej odbyła się szkolna wycieczka. W programie; - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA tzw. „Mały Kopernik” w Koninie. W „Małym Koperniku” uczniowie poznawali naukę poprzez zabawę, eksperymentowanie, doświadczenie i stykanie się z tym, co nauka daje każdemu z nas na co dzień oraz uczestniczyli w warsztatach „Tęczą malowane”. Drugim punktem był Park Makiet Mikroskala, który jest unikalną atrakcją turystyczną w Europie. Tematyka prezentowana na interaktywnych makietach i dioramach dotyczy historii, zjawisk przyrodniczych, kolei oraz filmów. Było również kulkowe tsunami z dziesięcioma tysiącami kulek szklanych uruchamiane i sterowane przez dzieci oraz korzystając z telefonu, quiz QR kodowy z niespodzianką. Z Konina udaliśmy się do Kłodawy. Kopalnia soli to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej. Zjazd klatką w prawdziwym szybie górniczym na poziom 600 metrów pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s, było to ogromne przeżycie. Ponad 2,5 godzinny program zwiedzania obejmował prelekcję dotyczącą historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi oraz Sali reprezentacyjnej. Szlak wycieczkowy przebiegał pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. Wróciliśmy do domu późnym wieczorem z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne.
„Niechaj świat się dowie o tym, że
w Pierwszej Klasie już uczymy się,
więc równym szeregiem stańmy wraz
ślubowania nadszedł czas”.
21 listopada 2025 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat.
Pierwszaki w obecności rodziców, dyrektora szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami. Pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę matematyki, przyrody, edukacji polonistycznej społecznej muzycznej i sportowej. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie demonstrując ciekawe układy taneczno- rytmiczne. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty.
Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania przez wszystkich Hymnu Państwowego. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Pana Dyrektora.
Kolejnym punktem były życzenia od Pana Dyrektora, prowadzącej akademię Leny oraz od Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy oficjalnie powitali pierwszoklasistów w szeregach uczniów szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od szkoły legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i książki. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!" Beverly Conklin
Dzień Edukacji Narodowej nawiązuje do rocznicy utworzenia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Święto, ustanowione ustawowo, obchodzone jest co roku 14 października i obejmuje wszystkich pracowników związanych z oświatą – nie tylko nauczycieli, ale również kadrę administracyjną i pomocniczą. W naszej szkole w dniu dzisiejszym odbyły się obchody tego święta. Podczas uroczystej akademii Pan Dyrektor skierował słowa uznania i podziękowania do nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali wystąpienie, którego tematem przewodnim były typy nauczycieli jakie można spotkać w szkole min. nauczyciel anioł, nauczyciel służbista, nauczyciel luzak. Widownia z zainteresowaniem przyjęła filmik o typach uczniów, z fragmentami znanych piosenek- niejeden z uczniów mógł się do danego typu ucznia przypisać. Dzień Edukacji, to czas kiedy w szkole panuje szczególnie miła atmosfera. W tym roku Samorząd Uczniowski zaproponował by chętni uczniowie przebrali się za nauczycieli. Dziś na korytarzach było wielu Dyrektorów, nauczycielek matematyki, czy bibliotekarek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wszelkie przejawy sympatii i wdzięczności skierowane do nas Nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


