Pan Dyrektor Krzyszytof Zielonacki wręczył dziś symbolicznego dolara z własnym wizerunkiem, któy stanowi nagrodę dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce.
Uczniowie wyróżnieni sytpendium Dyrektora to: Zuzanna Krzysztofczyk kl. V, Lidia Baranowska kl. VI, Kornelia Golon kl. VIII, Filip Krzysztofczyk kl. VIII, Alan Wadziński kl. VIII
Serdecznie gratulujemy!
Przepiękna pogoda na dworze, szkoła pełna barwnych strojów, uśmiechnięte twarze i dobra zabaw – tak przywitaliśmy „WIOSNĘ” w naszej szkole.
Najmłodsi uczniowie wzięli udział w wiosennym pokazie mody- rodzice przygotowali piękne stroje; były żabki, bociany, wiosenne kwiaty, drzewa, łąka, owady, wiosenna pogoda i pani wiosna.
Klasy I-VIII wzięły udział w zabawie Familiada, którą zwyciężyła klasa VIII mierząc się w finale z najmłodszą klasą I. Emocji nie brakowało. W dalszej części Samorząd Uczniowski przygotował zabawę w ternie- podchody. Uczniowie musieli wykazać się sprytem, wiadomościami o wiośnie i sprawnością fizyczną. Na zakończenie wszyscy wspólnie pożegnaliśmy zimę wysyłając symboliczną Marzannę przygotowaną przez najmłodszych. Dzieci przygotowały kolorowe gaiki, które upiększyły nasz szkolny teren. Po tak udanym dniu – wiosna musi się u nas rozgościć!
W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas ósmych. Wydarzenie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Starosty Powiatu Obornickiego.
W konkursie wzięli udział Kornelia Golon, Filip Krzysztofczyk i Miłosz Olech. Filip i Miłosz z powodzeniem zakwalifikowali się do etapu rejonowego natomiast Kornelia awansowała do etapu powiatowego i zdobyła tytuł finalistki Powiatowego Konkursu Matematycznego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji.
W poniedziałek 9 marca w naszj szkole wszystkie Panie bez względu na wiek mogły poczuć się wyjątkowo! Dużo kwiatów i słodkości świadczyło o tym, że Panowie stanęli na wysokości zadania. Zapraszamy do naszej galerii - poznajecie te piękne Panie? :)

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie zamieszcza informacje dotyczące naboru do klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2026/2027.
Rekrutacja do przedszkola:
Do 20 marca 2026 r. rodzic składa elektronicznie poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/oborniki/przedszkole/ wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.
1) Wypełnij wniosek w systemie elektronicznym NABÓR a następnie wydrukuj, podpisz i złóż go wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami w przedszkolu pierwszego wyboru.
2) Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku lub chcesz o coś zapytać – skontaktuj się z nami telefonicznie (61 65 60 177)
3) Sprawdź wyniki kwalifikacji (lista kandydatów zakwalifikowanych. i niezakwalifikowanych).
4) Jeśli dziecko zostało zakwalifikowane i chcesz, by zostało przyjęte – potwierdź elektronicznie w systemie NABÓR wolę przyjęcia.
5) Sprawdź ostateczny wynik rekrutacji(lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych).
Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
Rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola i chcący pozostawić dziecko w tym samym przedszkolu na rok szkolny 2026/2027 muszą złożyć w przedszkolu deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2026/2027. Wypełnioną deklarację rodzice składają w przedszkolu pisemnie w terminie: od 02 marca do 06 marca 2026 r.
Rekrutacja do klasy pierszej szkoły podstawowej:
Od 9 marca do 20 marca 2026 r. rodzic składa elektronicznie poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/oborniki/szkolapodstawowa/ wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy, wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Rekrutacja do szkoły
1) Wypełnij wniosek w systemie elektronicznym Nabór a następnie wydrukuj, podpisz i złóż go wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami w szkole pierwszego wyboru.
2) Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku lub chcesz o coś zapytać – skontaktuj się z nami telefonicznie (61 65 60 177).
3) Sprawdź wyniki kwalifikacji (lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych).
4) Jeśli dziecko zostało zakwalifikowane i chcesz, by zostało przyjęte – potwierdź wolę przyjęcia.
5) Sprawdź ostateczny wynik rekrutacji (lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych).
W czwartek 12 lutego połączyliśmy "tłusty czwartek" z "walenynkami". Uczniowie ubrali się w kolory miłości, otrzymali kartki -"walentynki" oraz otrzmali słodki upominek. W wielu klasach było to prawdziwy "dzień pączka" !
W środę 11lutego odbyła się w szkole dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Samorząd Uczniowski przygotował tematyczną dekorację, ulubione piosenki naszych uczniów i ciekawe zabawy. Wszyscy bawili się wyśmienicie. W młodszyh klasach nie brakowałao przebrań karnawałowych. Dyskotekę zaliczamy do udanych. Dziękujemy wcychowawcom za sprawowanie opieki, a Wam Koleżanki i koledzy za przybycie. Samorząd Uczniowski
We wtorek 10 lutego w klasie 8 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Panie prowadzące zajęcia z klasą gastronomiczną i uczniowie przedstawili swój profil i zachęcili naszych uczniów do odwiedzenia ich szkoły. Poprzez krótkie zajęcia kulinarne nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w "kuchennych" zadaniach. Być może niektórzy z naszych uczniów będą chcieli spróbować swoich sił na profilu technik żywienia i usług gastronomicznych


