W niedzielę 12 października obchodziliśmy XXV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Prorok nadziei”. Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy co roku zbiórka na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości, organizowana przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku zbiórkę przeprowadziła młodzież klasy VIII, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Nieodłącznym elementem Dnia Papieskiego jest akcja „Kremówka Papieska” zorganizowana przez Caritas. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Chrustowie włączyli się w tę akcję. Kremówki rozprowadzano przy kościele po Mszach świętych. Tegoroczny dochód przeznaczony jest na wsparcie ośrodków charytatywnych, które każdego dnia niosą pomoc potrzebującym: Rodzinny Dom Dziecka, Centrum Pomocy Osobom w Kryzysie Bezdomności w Poznaniu, trzy świetlice socjoterapeutyczne dla dzieci w Poznaniu i Dom Dziecka w Lesznie.
15 września 2025r. odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Miejskiej. Kandydaci kilka dni wcześniej przygotowali plakaty wyborcze przedstawiające ich ofertę i propozycję działań i akcji jakie chcieliby zorganizować na terenie szkoły. Do wyborów zgłosiło się 13 kandydatów z klas V-VIII, zaś do reprezentowania naszej szkoły w Gminie zgłosiło się 2 kandydatów z klasy VIII.
Wszyscy mieli możliwość zaprezentować się przed swoimi wyborcami. Każdy bardzo chciał zdobyć głosy, więc swoją prezentację kandydaci wzbogacili ciekawymi hasłami, rymowankami np. „na mnie głosujesz nie pożałujesz, głosu nie zmarnujesz” 😊 Po prezentacji odbyła się debata wyborcza, w której kandydaci mogli zadawać swoim kontrkandydatom pytania.
Następnie uczniowie przeszli do wyboru swoich przedstawicieli.
Miło mi poinformować, że Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej został po raz kolejny Filip Krzysztofczyk z klasy VIII.
Na przewodniczącego szkolnego Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna wybrała Miłosza Olecha z klasy VIII, rolę zastępcy będzie pełnić Emilia Trzeciak z klasy V, sekretarzem została Zuzanna Krzysztofczyk z kl. V.
Serdecznie gratuluję, dziękuje wszystkim chętnym do działalności w Samorządzie Uczniowskim, liczę na miłą i owocną współpracę.
Weronika Żurowska opiekun SU

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie informuje, że Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się zgodnie z przedstawionym poniżej harmonogramem:
- godzina 07.30 - Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2025/2026 w auli szkolnej,
- godzina 07.50 - spotkanie wychowanków oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII z wychowawcami w klasach,
- godzina 09.00 - Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Popówk
Odwozy powrotne uczniów klas I-VIII rozpoczną się około godziny 10.00 po zakończeniu Mszy św. w kościele w Popówku. Godziny odjazdów autobusów z przystanków pozostają takie same jak w latach poprzednich.
Zakończenie roku szkolnego, to okazaja do podsumowań, podziękowań, ale przede wszystkim gratulacji. Ten rok szkolny był dla wielu uczniów bardzo pracowitym czasem, za który dziś odebrali nagrodę: Świadectwa z wyróżneniem, medale Patrona Szkoły, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Najlepsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali symboliczny czek z wizerunkiem Pana Dyrektora co oznacza, że otrzymają stypendium za osiągane wyniki w nauce. Wszytskim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!
W czwartek 26 czerwca o godz. 9,00 w Kościele Świętego Józefa Rzemieślnika w Popówku odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna. Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie i Sycynie dziękowała Panu Bogu za rok szkolny 2024-2025 oraz prosiła o wspaniałe, bezpieczne wakacje. Uroczystej Mszy św. towarzyszył śpiew i liturgiczna oprawa przygotowana przez uczniów szkół. Ksiądz Proboszcz Przemysław Boiński wszystkim życzył wspaniałych, bezpiecznych wakacji z Bogiem, abyśmy wypoczęci rozpoczęli we wrześniu nowy rok szkolny pełni energii i chęci zdobywania wiedzy. Nauczyciele w prezencie otrzymali od księdza proboszcza Przemysława na wakacje lekturę pt. „ Radość życia – śmiech i humor cieszą Boga”. Pamiętajmy wakacje od nauki, pracy, ale czy od Boga? Niech każdy udzieli sobie samemu odpowiedzi:) Cytując świętego Pawła; „... zawsze miejcie radość w sercu”, pozwolę dodać, nie tylko w czasie wakacji, ale i przez całe życie!
W piątek 13 czerwca odbyła się wycieczka dla zwycięzców konkursu "Klasa na medal". Nasi uczniowie brali udział w pikniku naukowym organizowanym przez Poznański Instytut Technologiczny. Podczas pikniku uczniowie mogli skorzystać z wielu stanowisk naukowych i wykonać doświadczenia. Stanowiska i warsztaty z których mogliśmy skorzystać to min. "krzykacz i siłacz", "mały operator maszyn", drukowana biżuteria, mały chemik, szukanie dziury w całym, drewno-drewnu nierówne, emisja, której nie widać, termowizja, roboty polowe i wiele wiele innych. Ponadto organizatorzy przygotowali szereg atrakcji- ściana wspinaczkowa, dmuchany zamek, tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, lodowy, owoce, drożdżówki i inne atrakcje.
Dzień Dziecka w naszej szkole, to było prawdziwe święto uczniów. W tym dniu nie było lekcji, ale mnóstwo zabawy, radości i słodkości. Organizowana impreza przez Samorząd Uczniowski była realizacją projektu dzięki, któremu Samorząd otrzymał dofinasowanie. 5 czerwca to kalendarzowy Dzień Ochrony Środowiska, dlatego w pierwszej części dnia mieliśmy spotkanie z Panią Małgorzatą pracownikiem Nadleśnictwa Oborniki. Nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej o pracy leśnika i leśniczego. Leśniczy to przede wszystkim wykwalifikowany specjalista, który odpowiada za zarządzanie lasem i nadzorowanie prac z zakresu gospodarki leśnej. Odgrywa bardzo ważną rolę w pracy na rzecz środowiska naturalnego. Następnie starsze klasy udały się z wychowawcami na przygotowane stacje zadaniowe, klasy 1-3 miały spotkanie z trenerami Akademii Piłkarskiej Oborniki, którzy przeprowadzili „aktywną lekcję”, w której każdy mógł spróbować swoich sił i wcielić się w rolę piłkarza. Najmłodsi najpierw skorzystali z głównej atrakcji tego dnia „dmuchanych zamków”, po czym udali się na malowanie twarzy. Pogoda nam dopisała! Atrakcji nie brakowało- na zakończenie zrobiło się kolorowo- uczniowie obsypali się kolorowymi proszkami, dzięki którym nabrali tęczowych barw. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia!
Uczennica kl. IV Lena Sieradzon uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Utworów Literackich Jemu Poświęconych i Piosenek o Tematyce Religijnej w kategorii wiekowej klas IV – VI, piosenka. Organizatorem konkursu była Szkola Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Lena zajęła drugie miejsce, śpiewając piosenkę pt. "Nadzieja". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


