
Już w poniedziałek 11 maja rozpoczynają się egzaminy klas VIII. Życzymy powodzenia naszym uczniom. Dajcie z siebie 100%
Klasa V i VI przygotowały uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Konstystucjia 3 maja. W obecności pocztu sztandarowego cała spłeczność odśpiewała hymn Polski, po czym Pan Dyrektor Krzysztof Zielonacki wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uczniowie swoimi występami przekazali historyczne znaczenie Konstytucji, były wiersze i patriotyczne piosenki.
Wiwat Konstytucja- Wiwat Polska!
3 maja reprezantacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych obchodach Święta Odzyskania Konstytucji.
Rekolekcje szkolne trwały trzy dni, rozpoczęły się w poniedziałek, a zakończyły się w środę Mszą świętą. Bohaterem rekolekcji był święty Franciszek z Asyżu. Postać Świętego przybliżył nam ojciec Ozeasz, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach. Franciszek z Asyżu, właśc. wł. Giovanni di Pietro di Bernardone, znany także jako Francesco Bernardone i Biedaczyna z Asyżu. Syn kupca, początkowo beztroski król biesiad i młodzieży asyskiej, aspirujący do stanu szlacheckiego. Po nawróceniu, żyjąc w radosnym ubóstwie głosił wszystkim miłość Bożą i zgodnie z poleceniem Chrystusa naprawiał Jego Kościół, założyciel zakonu franciszkanów, a pośrednio także klarysek i tercjarzy, misjonarz, mistyk średniowieczny, stygmatyk, święty Kościoła katolickiego. Słynny cytat świętego Franciszka; „Zacznij od zrobienia tego, co konieczne, potem tego, co możliwe, a nagle okaże się, że dokonałeś czegoś niemożliwego.”
Dnia 25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Utworów Literackich Jemu Poświęconych i Piosenki o Tematyce Religijnej pt. „Pozostańcie wierni temu dziedzictwu”. W Konkursie wzięło udział osiem Szkół. Naszą Szkołę reprezentowali; w kategorii I – kl. I - III; recytacja – Stanisława Michaluk (kl. II), piosenka- Nela Lison (kl. I); - w kategorii II – kl. IV - VI; recytacja - Helena Nowicka (kl. VI), piosenka – Lena Sieradzon (kl. V) i w kategorii III- kl VII - VIII – recytacja Alan Wadziński (kl. VIII) i piosenka Lena Starzak (kl. VIII). Nela Lison śpiewając „Ojciec wszystkich nas” zdobyła II miejsce, Lena Sieradzon w piosence „Zanim powiem słowo” I miejsce, Alan Wadziński w recytacji „Ma duma dziś rośnie, że jestem Polakiem” III miejsce i Lena Starzak w piosence „Schowaj mnie” III miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w recytacji i śpiewie:)
Uczniowie z klas I,II i III wzięli udział w "wiosennych podchodach" zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie musieli ze sobą współprawować wykonując zadania umieszczone na 6 stacjach zadaniowych, do których prowadziły ciekawe zagadki. Klasy wykazały się sprytem, a ich wiedza o wiośnie jest zaskakująca! Serdecznie dziekujemy członkom SU za organizację podcodów, a wychowacom i uczniom za wspólną zabawę.
Tradycyjnie w Wielką Środę w naszej szkole było bardzo świątecznie. W klasach uczniowie z wychowawcami mieli spotkania przy świątecznym stole, po którym szukali zajączka. Teren otaczający szkołę jest duży więc nie było łatwo znaleść swoją niespodziankę. Cała społeczności szkolna spotkała się na auli, aby przypomnieć sobie najważniejsze tradycje wielkanonce. Pani Izabela Linka wraz z uczniami z klasy I przygotowali przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy "Kwoka". Uczniowie klasy II przygotowali świąteczne wierszyki, zaś najmłodsi wychowankowie przedszlkola i zerówki zaśpiewali nam piękne świąteczne piosenki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa babek wielkanocnych i rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocne Jajo" - zwycięzcom gratulujemy!
W Wielkim Poście wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Chrustowie przeprowadzili charytatywną akcję „Tytka charytatywna”. Dzięki życzliwości rodziców z radością wolontariusze wypakowywali z reklamówek przyniesione artykuły spożywczo – przemysłowe, dzieląc je na produkty zbożowe, mleczne, konserwy mięsne i rybne, tłuszcze, cukier, słodycze oraz artykuły chemii gospodarczej i kosmetycznej. Wszystkie artykuły zostały przekazane do Parafialnego Caritas, wspierając parafialną „Tytkę”. Tytki otrzymali ludzie bezdomni, samotni i ubodzy oraz rodziny wielodzietne w naszej Parafii. Ludzie, którzy liczą i z radością czekają na wielkanocną paczkę. Na pewno przekazane dary sprawiły ogromną radość obdarowanym. Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy.


