W Hubertówce, w Niemieczkowie odbyło się spotkanie wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas i ich rodzin. W programie konkurencje sportowe dla rodzin – wybór super, wspaniałej i fajnejrodzinki. W zmaganiach sportowych brało udział 14 rodzin, pokonując przeszkody przygotowane przez panią Małgorzatę Popiołek. Oprócz zawodów kiełbaska , napoje, nagrody fantowe i wspaniałe słodkości przygotowane przez Mamy, za co bardzo dziękuję. W roku 2025 tytuł Fajnejrodzinki zdobyła rodzina Trzeciak, Wspaniałejrodzinki zdobyła rodzina Kudlak, a Superrodzinki zdobyła rodzina Krzysztofczyk. Nagrodzeni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszystkim gratuluję i bardzo dziękuję:)
W dniach od 2 do 4 czerwca zwiedzaliśmy Warszawę. W pierwszym dniu wycieczki spacer z przewodnikiem i zwiedzanie z zewnątrz zabytków kultury m.in.: rynku Starego Miasta, Pałacu Prezydenckiego, Placu Piłsudskiego, grobu Nieznanego Żołnierza, Parku Saskiego oraz Narodowego Stadionu Piłkarskiego. Nasze zwiedzanie obejmowało cztery trasy; - Piłkarskie Emocje – najważniejsze miejsca z perspektywy zawodników, - Poczuj się jak VIP – strefy przeznaczone dla zawodników, ale również najbardziej prestiżowe miejsca stadionu; - W centrum wydarzeń – kulisy organizacji największych imprez w kraju; - Punkt widokowy – wejść na górną trybunę areny i wspólne podziwianie widoku oraz okrzyk; „Lech, kolejorz !!!”.W drugim dniu Muzeum Łazienki Królewskie, spacer z przewodnikiem od Belwederu alejkami parku, gdzie podziwialiśmy piękne reprezentacyjne budynki historyczne oraz akcenty kultury chińskiej, Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię, Biały Domek i Pałac Myślewicki. Zwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - Patronki Warszawy, Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa oraz Zamek Królewski – Muzeum, dawną rezydencję Królów i Rzeczypospolitej. Na koniec Narodowe Muzeum Techniki, a w nim wystawy; – „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem”, – „Historia komputera”. Przekonaliśmy się, jak błyskawiczny postęp na przełomie lat dokonał się w dziedzinie elektroniki. W trzecim dniu; Ogród na dachu – gdzie spacerowaliśmy ścieżkami i mostkami. Rosną tam pergole, po których pnie się winorośl i mieliśmy przepiękny widok na panoramę miasta z tarasu widokowego. Przed ostatnim punktem było Interaktywne Muzeum Fryderyka Chopina – wielkiego polskiego kompozytora. Następnie Pałac Kultury i Nauki – Taras Widokowy, który położony jest na wysokości 114 m. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać Warszawę. Zakup pamiątek i powrót do domu:)


Dzisiejsza środa odbyła się w naszej szkole pod hasłem „Dzień bez plecaka”. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Plecaków nie było. Potrzebne podręczniki, przybory i przekąski uczniowie przynieśli we walizkach, reklamówkach, kartonach. Były też wózki dla lalek, wózki na zakupy, koszyczki wiklinowe i wiele innych pomysłowych alternatyw. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za pozytywną odpowiedź na naszą akcję.

Od poniedziałku do środy ( 28-30.04.) w godz. 9.00-10.30 odbyły się rekolekcje szkolne. Prowadził je ks. Szymon Kaźmierczak, diecezjalny duszpasterz dzieci. Celem rekolekcji jest umocnienie, odnowienie i pogłębienie naszej wiary, rozumianej jako więź łączącą człowieka z Bogiem. Chrystus jest ten sam, zmienia się jednak historia i zmieniają się pokolenia ludzi. Dlatego tak ważna jest konieczność ciągłego ewangelizowania, opowiadania o Chrystusie. Ksiądz Szymon w nauce rekolekcyjne podkreślił znaczenie SŁOWA. Słowo kierowane do człowieka, słowo kierowane do Boga, a przede wszystkim słowo skierowane przez Boga do człowieka. Szczególnym SŁOWEM jest list Boga do człowieka - Pismo Święte. W tej Księdze poznajemy, dzieje zbawienia człowieka od początków istnienia świata i człowieka, aż do ostatecznego wypełnienia się czasów. Pismo Święte należy czytać sercem. Ksiądz Rekolekcjonista odniósł się do Przypowieści o Siewcy i rzuconym ziarnie. Siewca jest hojny, ziarno wysiewa na różne rodzaje gleby, podobnie jest ze słowem Bożym. Nie każdy z nas od razu jest urodzajną glebą, na którą ziarno – słowo Boże pada i wydaje plon obfity. Rekolekcjonista zachęcił nas abyśmy stawali się urodzajną glebą przez; udział we Mszy świętej, przystępowanie do komunii świętej, modlitwę, czytanie Pisma świętego, dobre uczynki oraz uczestniczenie w lekcjach religii. Słuchajmy Słowa Bożego i przyjmujmy je myślą, mową oraz sercem. Wczoraj uczestnicy rekolekcji otrzymali dwa pytania;- czym jest ziarno, a kim siewca? Odpowiedzi mieli napisać na karteczkach i przynieść na Mszę świętą. Pod koniec Mszy świętej odbyło się losowanie kartek z prawidłowymi odpowiedziami udzielonymi przez dzieci i młodzieży. Wylosowani za prawidłowe odpowiedzieli otrzymali od Księdza Proboszcza Przemysława nagrody. Super, że dzieci i młodzież słuchała i zapamiętała rekolekcyjną naukę, bo wielu było nagrodzonych:)


